Strona główna » Przekaźniki
Bestsellery
Kontakt
Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Przekaźniki

Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do

Przekaźniki Elektryczne


Przekaźnik to urządzenie otwierające i zamykające obwód elektryczny, dzięki któremu można wpłynąć na pracę innych urządzeń w układzie sterowania. Stosuje się w przemyśle, budownictwie, branży wod-kan, jak również w instalacjach inteligentnych domów. Wyróżniamy przekaźniki statyczne, cyfrowe, elektromagnetyczne, czasowe, priorytetowe, bezpieczeństwa oraz zatrzaskowe. Do najbardziej popularnych przekaźników, należy przekaźnik elektromagnetyczny, składający się z cewki oraz styków. W ofercie naszej hurtowni elektrycznej znajdziesz m.in. przekaźnik 4P 7A 230V AC.
 

Główne funkcje przekaźnika


Najważniejszą funkcją przekaźnika w układzie sterowania jest separacja galwaniczna. Polega ona na ochronie wejścia/wyjścia sterownika przed przypadkowym zwarciem, błędami w łączeniu, jak i przed przepięciami, które mogą wystąpić po stronie obwodu obciążenia. Przepięcia te mogą mieć swoje źródło na przykład w sieci zasilającej obwód obciążenia. Kolejnymi funkcjami przekaźnika są: przełączanie obciążeń dużej mocy przy użyciu niewielkiej mocy oraz możliwość wprowadzenia do układu odbiorników zasilanych ze źródeł o różnych napięciach, mimo występowania wyłącznie jednego poziomu napięcia.
 

Jak działa przekaźnik elektromagnetyczny?


Prąd płynący w zwojnicy przekaźnika wywołuje pole magnetyczne, które przyciąga stalową zworę zamykającą bądź otwierającą odpowiedni styk lub ich zestaw. Przekaźnik elektromagnetyczny posiada trzy następujące układy: układ odbiorczy, układ pośredniczący oraz układ wykonawczy. Układ odbiorczy przeznaczony do odbioru zasilania prądu stałego lub przemiennego małej częstotliwości. Układ pośredniczący przekształca energię elektryczną układu odbiorczego na energię strumienia magnetycznego. Natomiast układ wykonawczy uruchamia pod działaniem zwory zestawy styków. Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami! Nasza hurtowania elektryczna w tym doświadczeni pracownicy służą poradą w każdej sprawie. 

Przekaźniki wielostykowe


Przekaźniki elektromagnetyczne dzielą się m.in. na ilość styków. Wyróżniamy zatem przekaźniki jednostykowe, dwustykowe oraz czterostykowe. W tego typu przekaźnikach wysterowanie cewki będzie powodować przełączenie wszystkich styków jednocześnie. Należy jednak pamiętać o tym, że każdy z wymienionych przekaźników jest niezależny. Na wszystkie pytania związane z rodzajami, funkcjonowaniem, budową, czy też wyborem danych przekaźników, odpowiemy telefonicznie, mailowo, bądź osobiście. Zapraszamy!
Delta24.pl 2024 - wszystkie prawa zastrzeżone
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu