Strona główna » Blog » Oświetlenie choinkowe - na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie choinkowe - na co zwrócić uwagę?

Data dodania: 10-12-2021
Mamy już grudzień, a czas do świąt kurczy się nieubłaganie. To wspaniały okres, pod względem rodzinnym, ale również dekoracyjnym. Ten fantastyczny klimat pomaga tworzyć oświetlenie choinkowe, pięknie wyglądające ulice miast, udekorowane domy i przede wszystkim wystrojone choinki to prawdziwy urok tego okresu.

taśmy led

Oświetlenie choinkowe


Ciężko wyobrazić sobie fakt, że kiedyś na choinkach przyczepiane były świeczki, z pewnością wyglądało to wyjątkowo pięknie, ale było również bardzo niebezpieczne. Dziś nie przyozdabia się już drzewek świeczkami, a używa się do tego kolorowe lampki choinkowe, które są o wiele bezpieczniejsze i praktyczniejsze, a jednocześnie wyglądają równie dobrze. Świąteczne oświetlenie odgrywa również istotną rolę w zdobieniu zewnętrznym zarówno przydomowym, jak i miejskim. Przemieszczając się ulicami miast na w okresie zimowym, można napotkać wiele świątecznych akcentów, które są stworzone właśnie z oświetlenia choinkowego.
 

Świąteczne lampki - co warto wiedzieć?


Stojąc przed wyborem, należy kierować się nie tylko kolorem, dziś podpowiemy, na co w szczególności zwrócić uwagę przy wyborze produktów typu oświetlenie choinkowe.
1. Kolor i kształt - to zupełna podstawa, w naszej ofercie dostępne są jednolite oraz kolorowe lampki choinkowe, warto zwrócić uwagę na typ światła (zimne, naturalne, ciepłe).
2. Ilość światełek - im większa choinka lub przestrzeń do ozdobienia, tym więcej potrzeba światełek.
3. Długość kabla zasilającego - warto zorientować się przed zakupem, gdzie znajduje się gniazdo, do którego zostanie podłączone oświetlenie, wystarczy wybrać odpowiedni wariant lampek, by nie podłączać dodatkowego przedłużacza.
4. Możliwość łączenia - dostępne są warianty produktu zakończone wtyczką, to pozwala na łączenie kilku “sznurów” światełek w jeden.
5. Programator - dzięki tej funkcji można osiągnąć wiele ciekawych efektów oraz zmieniać je wedle upodobań.
6. Timer - Polecamy w szczególności do oświetlenia zewnętrznego, wystarczy wskazać, jak długo mają być włączone lampki, po upłynięciu tego czasu zasilanie zostanie odłączone.
7. Przeznaczenie - zewnętrzne lampki choinkowe są stworzone w taki sposób, by zniosły ciężkie warunki panujące na dworze, zapewniając przy tym bezpieczeństwo. O ile produkty zewnętrzne sprawdzą się również wewnątrz, to nie polecamy stosowania na dworze wariantów do tego nieprzeznaczonych.
8. Typ żarówek - ze względów trwałości oraz ilości zużywanej energii elektrycznej polecamy oświetlenie LED.
9. Sposób zasilania - lampki mogą być zasilane w tradycyjny sposób, za pomocą wtyczki lub na baterie.
 

Kurtyna świetlna


To świetne rozwiązanie do dekoracji na zewnątrz oraz wewnątrz budynków. Kurtyna świetlna LED sprawdzi się do dekoracji balkonów, dachów, okien, a nawet witryn sklepowych. Efekt jest uzależniony od wybranego wariantu, mogą to być tradycyjne lampki led lub o różnych kształtach i np. gwiazdki, bombki, śnieżynki.

Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem, którym dysponuje nasza hurtownia elektryczna.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Delta24.pl 2022 - wszystkie prawa zastrzeżone
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu