Strona główna » Blog » Jak działa programator czasowy?

Jak działa programator czasowy?

Data dodania: 30-12-2021
To bardzo przydatne urządzenie służące do sterowania obwodami oraz urządzeniami elektrycznymi. Programator czasowy pełni funkcję wyłącznika, który można zaprogramować na konkretną godzinę.

taśmy led

Kiedy warto zastosować wyłącznik czasowy?


Takie rozwiązanie pozwala na zarządzanie urządzeniami elektrycznymi, wystarczy wskazać godzinę, o której ma zostać wyłączony dany sprzęt, by tak się stało. Działając w ten sposób, można zmniejszyć rachunki za prąd i nie obawiać się tym, jak długo będzie trwała nieobecność w domu lub miejscu prowadzenia działalności.

Obszar zastosowania tego typu urządzeń jest bardzo duży, w szczególności sprawdza się w domu, kontrolując pracę sprzętów RTV i AGD. Programatorów często używa się do sterowania np. pralką lub zmywarką, ale to również świetne rozwiązanie stosowane z bojlerem grzejącym wodę. W przypadku podgrzewacza programator czasowy pozwala na załączenie urządzenia w odpowiednim momencie tak, aby pozwalało domownikom na korzystanie z ciepłej wody, ale nie podgrzewało jej, gdy nie jest to niezbędne (np. nocą).

Czy warto zainwestować w programator?


To jeden ze sposobów regulowania zużycia energii elektrycznej, który jest łatwy w obsłudze, niedrogi, a jednocześnie przynosi rezultaty. Zużycie prądu w kraju przypadające na jednego mieszkańca stale rośnie, jednocześnie od dłuższego czasu obserwujemy stałe wzrosty cen prądu, które znacznie odgrywają się na kieszeni. Zastosowanie wyłącznika czasowego pozwala na łatwe ograniczenie zużycia energii elektrycznej bez rezygnowania z komfortu związanego z użytkowaniem sprzętu RTV i AGD w życiu codziennym.

Jaki programator czasowy kupić?


W naszej ofercie dostępnych jest kilka urządzeń typu wyłącznik czasowy. Występują one zarówno w formie manualnej z pokrętłem, jak i elektronicznej z wyświetlaczem. To jednak nie wszystko, wśród propozycji dostępne są również tygodniowe programatory czasowe, które umożliwiają na zdecydowanie szerszy zakres ustawień. Sprawdź produkty, którymi dysponuje nasza hurtownia elektryczna online.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Delta24.pl 2022 - wszystkie prawa zastrzeżone
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu