Strona główna » Blog » Gniazda siłowe - co warto wiedzieć?

Gniazda siłowe - co warto wiedzieć?

Data dodania: 28-02-2022
Osprzęt siłowy jest wykorzystywany do zasilania odbiorników o większej mocy przyłączeniowej niż w przypadku typowej instalacji elektrycznej takiej, jaka jest montowana np. w domach mieszkalnych. “Siła” to popularne określenie prądu trójfazowego 400V, do tego typu instalacji niezbędne są między innymi dedykowane gniazda siłowe.

taśmy led

Osprzęt siłowy

Nasza hurtownia elektryczna dysponuje szeroką ofertą zawierającą osprzęt elektryczny w tym gniazda siłowe, wtyki siłowe i włączniki krzywkowe. Cechą charakterystyczną tego typu gniazd jest ilość otworów na bolce, w tradycyjnych 230V są to zazwyczaj 2 otwory, natomiast w przypadku osprzętu siłowego miejsc na bolce jest 4 lub 5. Instalacje tego typu montowane są często na zewnątrz, wykorzystywane w ciężkich warunkach w tym pogodowych, narażone są często na wilgoć, dlatego istotną cechą jest ich izolacja, która zapewnia bezpieczeństwo przed nieszczęśliwym wypadkiem.

Gniazda siłowe wyróżnia wiele możliwości montażowych

Na rynku dostępnych wiele rodzajów gniazd siłowych, które odpowiadają na indywidualne potrzeby związane z miejscem podłączenia sprzętów do instalacji. Znaczącymi czynnikami są bezpieczeństwo oraz możliwości montażowe.

Gniazda siłowe natynkowe - montowane są bezpośrednio do ściany, różnią się od wersji natynkowych wielkością puszki, której zadaniem jest umieszczenie kabli. Stosownie są głównie w miejscach, gdzie montaż podtynkowych punktów jest niemożliwy, dodatkowo można spotkać je w pomieszczeniach gospodarczych, altanach, fabrykach, magazynach oraz innych wymagających zasilania siłowego.
Gniazda podtynkowe - są instalowane w specjalnie do tego przeznaczonych puszkach pod tynkiem. Najczęściej stosowane są w domach głównie ze względu na ich estetyczny wygląd. Ich zaletą jest niewidoczność większej części, na froncie widoczne jest tylko miejsce na wtyczkę, całość ulokowana jest pod tynkiem.
Gniazda przenośne - to elastyczne rozwiązanie, które pozwala na realizację potrzeb indywidualnych potrzeb i projektów poprzez łatwe zmiany położenia źródła energii elektrycznej. Takim rozwiązaniem są np. gniazda tablicowe mocowane do tymczasowych tablic elektrycznych, które świetnie sprawdzają np. na placach budowy. Tego typu gniazda wykazują się wysoką wytrzymałością i odpornością na niekorzystne warunki pogodowe.

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog
Delta24.pl 2022 - wszystkie prawa zastrzeżone
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu